Kiaušiniai padeda „tirpdyti“ nereikalingus kilogramus

Perskaitytas kartų: 4017Įvertinimas: 0/5 (balsavo: 0)  
Kiaušiniai padeda „tirpdyti“ nereikalingus kilogramus
© Rainer Sturm/PIXELIO

Artėja šv.Velykos, kuomet ant stalo, tarp gausių mėsos patiekalų bei kepinių, bus ir svarbiausias šventės atributas – margučiai. Pastarieji simbolizuoja gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, derlingumą... Amerikiečių mokslininkai neseniai paskelbė, kad kiaušiniais praturtinta mityba gali padėti atsikratyti ir nereikalingų kilogramų.

Pagrindinių vitaminų, mineralų, atioksidantų šaltinis

Anksčiau kiaušiniai buvo nepelnytai nuvertinami, vis dėlto jie neabejotinai atneša naudą sveikatai. Tai 13 pagrindinių vitaminų, taip pat mineralų, antioksidantų, proteinų šaltinis. Remiantis kai kurių tyrimų duomenimis, kiaušiniai gali sumažinti insulto bei infarkto tikimybę, o krūties vėžio susirgimo riziką mažina net 44 procentais. Jie taip pat apsaugo nuo kai kurių regos ligų. Kiaušiniai padeda prižiūrėti sveikus plaukus bei nagus, kadangi juose gausu vitaminų bei mineralų.

Padeda lieknėti

Kiaušinių dietos laikėsi Margaret Tacher, kuri prieš rinkimus norėjo padailinti figūrą. Dabar amerikiečių mokslininkai patvirtino faktą, kad mityba praturtinta kiaušiniais padeda numesti nereikalingus kilogramus. Tereikia pusryčiams suvalgyti du kiaušinius. Tyrime dalyvavusiems suaugusiems vyrams, kenčiantiems nuo viršsvorio, pavyko numesti 65 procentais daugiau nereikalingų kilogramų nei tiems, kurie valgė pusryčiams bandeles, turinčias tiek pat kalorijų. Kiaušinių dieta taip pat padidino gerojo cholesterolio kiekį kraujyje. Vyrai laikėsi dietos, kurioje buvo apribotas angliavandenių kiekis. Beje, kiaušiniuose esantis cholinas reguliuoja smegenų, nervų sistemos bei kraujotakos sistemos veiklą, todėl kiaušinių vartojimas gali sumažinti kraujotakos, Alzhaimerio ir demencijos ligų riziką.

Griauname mitus

Cholesterolis. Dar 1970 metais vienas žymus rusų maisto chemijos specialistas pastebėjo, kad kiaušiniuose esantis cholesterolis skiriasi nuo esančio kituose produktuose. Cholesterolis išsiskiria dėka sočiųjų riebalų, kurių kiaušiniuose nėra daug – iš 5 gramų riebalų gali išsiskirti tik 1,5 gramo cholesterolio. Šių riebalų poveikis kompensuojamas teigiamomis kitų medžiagų savybėmis, viena jų - mažina cholesterolio kiekį. Taigi, 1-2 kiaušiniai per dieną tikrai nepakenks, priešingai - atneš naudą sveikatai. Vienas iš amerikiečių ilgaamžių – karo veteranas, sulaukęs net 112 metų, kasdien suvalgydavo 6 kiaušinius.

Fosfolipidai. Kitas paplitęs mitas apie šį produktą - nuomonė, jog jis kenkia kepenims. Dėka didelio fosfolipidų kiekio, jie padeda kepenims susidoroti su toksinėmis medžiagomis, tarkim, su alkoholiu. Turintiems problemų dėl sutrikusios kepenų funkcijos, dietologai nepataria valgyti kiaušinių su majonezu ar jų kepti.

Trinys. Daugelis mano, kad kuo kiaušinio trynys geltonesnis, tuo jis sveikesnis. Tai netiesa. Geltona ar net raudonoka trynio spalva atsiranda dėl atitinkamo pašaro, o ne dėl to, kad višta ilgai buvo saulėje. Močiutės kaime vištoms kaip papildą duoda dilgelių, o paukščių fermose naudojamas pašarų priedas kastaksantinas. Pasak medikų, ši medžiaga, daro įtaką prastam regėjimui...

Kelia potenciją. Sklando mitas, jog kiaušiniai padeda stiprinti lytinę potenciją. Anksčiau, žymūs žigolo gėrė kokteilius, į kurių sudėtį įėjo kiaušinis. Dažniausiai jų įmaišydavo su konjaku arba tamsiu alumi. Vis dėlto mokslininkai neatrado kiaušiniuose jokių medžiagų, kurios keltų potenciją.

Lukštas.
Kai kurie mano, jog kiaušiniai su rudu lukštu skanesni nei su baltu. Tai irgi netiesa. Rudus kiaušinius deda azijietiškų veislių vištos, tuo tarpu baltus – europietiškų. Vienintelis skirtumas tarp kiaušinių lukštų tas, kad rudų kiaušinių lukštas šiek tiek stipresnis.

Kaip išsirinkti kiaušinius?  Prieš vartojant šį produktą, reikėtų patikrinti šviežumą. Tai galima padaryti paprasto testo pagalba – panardinant kiaušinį į vandenį. Jeigu kiaušinis iškils į paviršių, reiškia – jis sugedęs. Perkant kiaušinius parduotuvėje reikia juos atidžiai apžiūrėti, jie neturi blizgėti. Geriausia kiaušinių neplauti iki tol kol jų nesiruošiame naudoti, nes ant lukšto yra apsauginė plėvelė, o jei kiaušinį nuplausime jis greičiau suges. Taip pat verta atkreipti dėmesį į galiojimo datą. Jei ji viršija leistino terminą mėnesį, čia neapsieita be chemijos, todėl tokių kiaušinių pirkti nederėtų.

Naudingi patarimai:

* Kadangi kiaušinio lukšte yra daug porų, per jas gali įsigerti kvapas. Dėl šios priežasties kiaušinius geriausia saugoti dėžutėje.
* Kiaušiniai gali būti salmoneliozės ligos šaltinis. Medikai pataria prieš juos vartojant gerai nuplauti vandeniu, dar geriau – su muilu. Kiaušinius reikėtų virti ne mažiau aštuonių minučių, o ilgiau kepti.
* Tam, kad verdant nesuskiltų lukštas, galima į vandenį įlašinti šiek tiek acto arba įberti žiupsnelį druskos.

Šaltinis: meniu.lt

2011-04-15 12:46

Komentarų nėra.

Vardas:Saugos kodas: Kodas
 

Kiti straipsniai

Kopenhagos dietaJą sukūrė Kopenhagos medikai. Tai - viena populiariausių pasaulyje dietų, žadanti greitą sulieknėjimą. Per 13 dienų galima atsikratyti net iki 10 kg svorio! Teigiama, kad laikantis šios dietos sparčiai tirpsta riebalai nuo šlaunų, pilvo ir klubų, taip pat nyksta celiulitas. Laikantis šios dietos ribojami angliavandeniai ir riebalai. Draudžiama...

Kodėl reikalingas vitaminas D?Įvairių valstybių mokslininkai aktyviai tiria vitamino D poveikį žmogaus organizmui. Tyrimų rezultatai rodo, kad vitaminas D yra labai svarbus komponentas kovojant su įvairiomis ligomis, tarp jų ir vėžiniais susirgimais. Teigiama, kad pakankamas šio vitamino kiekis gali net dvigubai sumažinti riziką susirgti vėžiu. Geriausiai žmogus vitaminą D pasisavina...

Pieno ir grietinėlės gėrimaiNamie įvairūs gėrimai gaminami su pienu - labai maistingu ir lengvai virškinamu produktu. Į pieno sudėtį įeina visos organizmui būtinos maisto medžiagos. Jame yra baltymų, riebalų, angliavandenių (pieno cukraus, arba laktozės) ir mineralinių druskų. Be to, piene, ypač vasarą, yra beveik visų žinomų vitaminų, labai vertingų mineralinių medžiagų (kalcio,...

Ląstelienos nauda ir ja praturtintų produktų dietaAugaliniame maiste, be angliavandenių, kurie suteikia organzmui energijos, yra ir taip vadinamų nemaistinių angliavandenių. Vienas iš jų yra ląsteliena (arba celiuliozė). Jos organizmas pasisavina tik apie 25%. Anksčiau buvo manoma, kad ląsteliena išvis nėra reikalinga mūsų organizmui. Tačiau dabar įrodyta, jog ji net tik reikalinga, bet ir labai na...

Holivudo (angliavandenių) dietaŠioje dietoje nėra baltymų, vyrauja angliavandeniai. Draudžiama valgyti mėsą, sūrį, pieno produktus, kiaušinius, žuvį. Iš angliavandenių siūlomi grūdai, rupi duona, bulvės ir kitos daržovės (išskyrus ankštines), vaisiai. Maistą geriausiai gaminti garuose, troškinti, virti arba valgyti termiškai neapdorotą. Per di...