Medaus tortas

Perskaitytas kartų: 6362

Ingredientai

:

tešlai:

kiaušiniai (3 vnt.)

sviestas (100 g.)

miltai (5 stiklinės)

medus (3 šaukštai)

soda (3 šaukšteliai)

cukrus (1 stiklinė)

kremui:

grietinėlė (4 indeliai po 450 ml.)

citrinos sultys ar citrinos rūgštelė (pagal skonį)

cukrus (pagal skonį)

saldainių masė rožėms:

saldainiai "Marshmallow" (100 g)

vanduo (1 šaukštas)

cukraus pudra (1/2 stiklinės)

Gaminimas

:

Tešlos gaminimas. Dubenyje suplakame , dedame cukrų, medų, sviestą ir statome ant garų vonelės (ant puodo su verdančiu vandeniu). Gerai išmaišome. Kai masė smarkiai įkais, supilame nugesintą sodą. Tešla stipriai užputos. Gerai išmaišome ir nuimame nuo . Beriame miltus ir užminkome tešlą. Kol tešla dar šilta, daliname į 16 dalių (jei iš pusės normos 7-8 dalis) ir iškočiojame lakštus. Dirbti su šilta tešla daug lengviau. Jei tešla atvės, bus sunkiau kočioti. Torto lakštus kepame 250°C temperatūros orkaitėje, kol gražiai pagels.
Kremo gaminimas. Pilame grietinėlę į dubenį, dedame cukraus ir citrinos rūgštelės pagal skonį, plakame. Grietinėlę plakame tol, kol pasidarys stangri (pasidarys ale debesys ir pradės veltis aplink mikserį). Galiausiai formuojame tortą, pertepame lakštus plakta grietinėle ir dedame į šaldytuvą parai. Papuošiame trupiniais.
Trupinius galima pasidaryti iš lakštų atraižų. Aš kočioju lakštus didesnius nei forma, iškepu, o vėliau juos apipjaunu pagal formą. Iš likusių atraižų padarau trupinius (smulkinti galima blenderiu, mėsmale, kočėlu, kaip ) ir jais apibarstau torto viršų bei šonus.
Rožės iš saldainių masės. Saldainių masė gaminama taip: saldainius dedame į dubenį, įpilame ir kišame į mikrobangų krosnelę 30-60 s. Saldainiai turi aptirpti. Išimame, išmaišome. Turi gautis skysta masė. Pilame cukdraus pudros ir užminkome saldainių masę. Cukraus pudros dedame tiek, kad masė susiminkytų. Masę dedame į sudrėkintą maišelį ir paliekame trumpam. Šiaip reikėtų laikyti apie 1 val. Tačiau aš pradedu dirbti daug . Palaukiu apie 15 min ir minkau tešlą, darau rutuliukus vienodo dydžio ir formuoju rožes. Vienai rožei reikia 5 vienodo dydžio lapelių.

Įvertink:
4.7/5 (balsavo: 6)

Komentarai:
(2)


Margariūūūška: Na taip.Super.Bet tortas nuotraukoje iš parduotuvės.Bent aš taip manau.Netgi matosi tas tortų popierius po tortu.Hmm....bet šiaip,fainiai
2010-12-31 21:07

kristina: super
2010-10-27 18:09

Vardas:
Tavo komentaras:Saugos kodas: Kodas